Zestaw komputerowy dla prawdziwego gracza - wybór wyśmienitej klawiatury a także słuchawek

Posted on 13/11/2019 7:30am

Dobierając komputer dla gracza, na pewno musimy zwrócić uwagę na sporo istotnych rzeczy. Taki komputer na pewno musi być bardziej wydajny, mieć zintegrowaną kartę graficzną i właściwy procesor. Niemniej jednak wybór peceta to jeszcze nie wszystko. W czasie gier skorzystamy bowiem także ze myszki komputerowej, słuchawek i oczywiście klawiatury. Mają one równie ważką rolę co sam komputer, w związku z tym pożądane byłoby dokładnie zastanowić się nad wyborem akcesoriów komputerowych.


Myszki do gier muszą być niezmiernie czułe i odpowiadać nawet na najmniejszy ruch. Nie mogą się zacinać albo funkcjonować za wolno, gdyż w wielu grach liczy się szybka reakcja. Muszą być poprawnie wyważone, lekkie i pracować z sporą precyzją. Warto wybierać takie myszki, które cechują się dużymi parametrami technicznymi.
głosniki
Author: Sony
Source: Sony


Poniektórzy gracze posługują się klawiaturą z zawrotną wręcz prędkością. Klawiatura musi więc być całkowicie działająca, jak np. te PC Store - klawiatury dla graczy. Należałoby wybrać taką, jaka na dodatek pokryta jest materiałem antypoślizgowym. Niejedna klawiatura do gier posiada też dodatkowe klawisze, jakie służą do makr-sekwencji poleceń. Wskazane jest wybierać klawiatury, które charakteryzują się stosownym profilem, co powoduje, że trafienie w klawisze jest znacznie łatwiejsze. Takie klawiatury wspaniale sprawdzą się podczas wielogodzinnych gier.


Dobre słuchawki dla graczy zezwolą nam doskonale wczuć się w grę, jakbyśmy sami w niej byli. Wyraźnie zaakcentowane dźwięki, głębokie basy i dobrze słyszalne głosy innych graczy to coś, co doceni każdy autentyczny gracz. Kupując słuchawki do gier, warto więc zwrócić dużą uwagę na jakość dźwięku, oraz także zastosowany mikrofon. Tutaj mają fajny wybór . Słuchawki powinny być także wygodne, żeby nie przeszkadzały nam w czasie gier. Niewygodne, przesuwające i uciskające głowę słuchawki mogą okazać się ogromną przeszkodzą podczas gry, efektywnie nas rozpraszając. Wskazane jest wybierać takie, które bez trudności wolno dobrać do swoich potrzeb, na rynku odnajdziemy wiele takich modeli.

Tags: mikrofony, myszka, gry