Z jakiego powodu ludzie w Skandynawii nie są posępni?

Posted on 03/03/2020 7:55am

Od dziesiątek wiosen na Ziemi wymyślono niezliczoną ilość rodzajów sprawiania pozostałym bólu. Na szczęście dowolna akcja przynosi za sobą odpowiedź, więc ludzkość z upływem czasu wynalazła też niezwykle ogromną ilość różnych kuracji.


lampa do światłoterapii
Author: D+H
Source: D+H


Posiadają one na zamyśle przywiedzenie stanu zdrowia Pacjenta do jak doskonałej kondycji.


Author: Alterna


Istnieje więc pełna gama przeróżnych terapii, przykładowo terapia koniem, kinezyterapia, fizjoterapia, dogoterapia, psychoterapia, krioterapia. Do terapii stanów depresyjnych stosowanych w przypadku ludzi cierpiących na stały żal, używana jest natomiast przykładowo lampa antydepresyjna. Ma ona inne (sklep dji) natężenie światła oraz inną jego ubarwienie niż światło oddawane przez zwykła żarówkę Taka lampa antydepresyjna od kilkudziesięciu lat jest stosowana w krajach skandynawskich, gdzie naturalne światło słoneczne nie jest tak niezwykle uwydatniane jak w naszej ojczyźnie.


Tego typu forma leczenia znana jest jako fototerapia. Do jej przeprowadzania wykorzystywana jest specjalna lampa do światłoterapii, która swoim jasnym lśnieniem wspomaga łagodzenie stanów lękowych, czyli przykładowo depresji jesienno-zimowej, w której odnotowuje znakomite rezultaty. Taka lampa do światłoterapii znajduje także zastosowanie przy usuwaniu okresowej bulimii czy PMS (szukaj lampy). Natężenie światła w razie zwykłych żarówek równa się zazwyczaj od ok. 100 do 500 lx.
Jest to zdecydowanie za niewiele, aby zastąpić naturalne światło słoneczne, które daje natężenie o wielkości od ok. pięćdziesięciu tysięcy do stu tysięcy lx. Natomiast lampa do światłoterapii ma natężenie co najmniej 2500 lx.

Tags: światło, czas, Pacjent, lampa, rodzaj