Wzmacniacze słuchawkowe – do czego nam ten gadżet?

Posted on 17/11/2020 4:16pm

Słuchawkowe wzmacniacze to dość specyficzne urządzenia, pomagające „wycisnąć” z słuchawek maksimum potencjału. W jaki sposób działa ów aparat oraz czy rzeczywiście może nam się przydać?


Tak naprawdę każde przenośne urządzenie, oferujące opcję słuchania muzyki, posiada własny, wkomponowany wzmacniacz słuchawkowy.
Niestety, ale takie rozwiązanie, choć w większości sytuacji jest wystarczające, to ma także swoje minusy. Wbudowane w urządzenia mobilne wzmacniacze są w większości wypadków dość słabe. Takie sprzęty posiadają zwykle dosyć małą moc, zatem może się okazać, że nie potrafią należycie wzmocnić dźwięku w naszych słuchawkach. Jak się to objawia? Dla przykładu tym, że przy próbie ustawienia optymalnej głośności słuchawki zaczynają nie najlepiej funkcjonować (dźwięk jest nazbyt cichy, słychać stuki, itd.). Właśnie w takim momencie powinniśmy pomyśleć o nabyciu wzmacniacza do słuchawek.


wzmacniacz


Jak wygląda takowe narzędzie? Zwykle jest to oddzielna skrzynka podłączana pomiędzy wyjściem słuchawkowym, na przykład odtwarzacza MP3, a słuchawkami.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (maskivip.pl/) zamieszczone pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Większość wzmacniaczy słuchawkowych oferuje moc wyjściową między 2 mW a 2 W. Wśród ofert sprzedawców znajdziemy także dużo potężniejsze wzmacniacze słuchawkowe, oferujące moc do 6 W. Niestety, takowe rozwiązania są z reguły niesłychanie drogie, zaś gabaryty takich wzmacniaczy są zwyczajnie zbyt duże, aby używać ich na przykład ze smartfonem.
Większość oferowanych wzmacniaczy słuchawkowych oferuje wyższy woltaż na wyjściu, dzięki czemu możemy uzyskać również wyższe poziomy głośności dźwięku. Jeżeli zatem posiadamy odtwarzacz MP3, który na słuchawkach gra cicho, nabycie wzmacniacza powinno anulować ten problem.

Tags: rzeczy, budowa, rozwiązanie