W jaki sposób zakupić aparat cyfrowy?

Posted on 21/06/2018 11:05pm

W kupnie aparatu cyfrowego trzeba się wykazać zdrowym rozsądkiem, żeby funkcje nam mało przydatne, nie przyćmiły radości z robienia zdjęć.


Rzecz robi się jeszcze bardzie trudna, kiedy weźmiemy pod uwagę, iż jedni wytwórcy mogą mieć w swoich aparatach doskonałą optykę (przesądzającą o jakości obrazu), lecz słabsze przetwornice obrazu (w efekcie psujące wynik końcowy), lub dobra ergonomię, jednakże gorsze obrazowe parametry.


obiektywy szerokokątne
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com


klient
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Nie martwmy się tym jednak zbytnio. Robienie zdjęć ma być przyjemnością (w szczególności zdjęć familii, przyjaciół, albo wakacyjnych). Zwiedzając sklepy fotograficzne zwróćmy jednakże uwagę na kilka pól:


Odradzam normalnemu eksploatatorowi zakup lustrzanki cyfrowej (aparatu ze wymiennymi obiektywami, do jakiego pasują przykładowo obiektywy szerokokątne) koniecznie sprawdź tutaj. Po pierwsze dlatego, że są ogromne a także nie sprawdzają się jako kieszonkowy aparat rodzinno-wakacyjny, po drugie rezultaty oglądane na ekranie czy na niewielkich odbitkach nie powinny być o wiele lepsze od owych uzyskiwanych z kompaktów. Rzecz jasna lustrzanki robią z reguły lepsze technicznie ujęcia, niż dowolny aparat kompaktowy, natomiast najtańsze z nich cenowo zbliżają się do opłat kompaktów w rodzaju superzoom. Warto jednakże mieć na uwadze, że wymagają większego doświadczenia a także są mało poręczne.
Gdy jednak chcemy nabyć lustrzankę, to warto przemyśleć następujące sprawy: kamera lustrzana może być lepszym wyborem aniżeli zakup kompaktu w rodzaju superzoom, ponieważ może być do niego zbliżona cenowo i gabarytowo . Kamera lustrzana prawie za każdym razem daje lepsze wyniki jeżeli chodzi o ostrość, plastyczność a także ogólną jakość fotografii.

Tags: RAM, temat, typ