W jaki sposób zachowywać anonimowość w sieci

Posted on 25/02/2021 7:43am

Zewsząd otaczają nas treści reklamowe. Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnych billboardów oraz ulotek tak bardzo, iż idziemy obojętnie blisko nich. Naturalnie nie znaczy to, że nie mają one na nas wpływu, jednak jest on na pewno mniej silny niż wpływ reklamy multimedialnej w sieci. Wyższość tych drugich polega nie jedynie na większym wachlarzu możliwości. Pozwala także na personalizację treści. Korzystając z sieci zostawiamy po sobie sporo informacji, nierzadko całkowicie nieświadomie.

wyszukiwarka
Author: Descrier
Source: http://www.flickr.com
Wyszukiwarki a również portale internetowe gromadzą informacje o naszej aktywności. Dane te bywają wykorzystywane poprzez agencje marketingowe, dzięki czemu mogą one kierować do nas o wiele bardziej efektywną promocję. Nie jest to jednak jedyny sposób w jaki informacje podmiotowe mogą zostać użytkowane. Tworzenie profili psychologicznych nabywców jest jednym z narzędzi jakie proponują tzw. metody prognozowania popytu Powiedziawszy bardziej zrozumiałym językiem, próbują one przewidzieć zapotrzebowanie na usługę albo produkty badając postępowania nabywców, albo poszukiwane przez nich dane. Nierzadko zatem mamy wrażenie iż jesteśmy obserwowani w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się namyślać w jaki sposób powstrzymać niechcianą witrynę z 300 reklamami auta albo innego artykułu, którego w tej chwili nie szukamy. Metod na to jest kilka. Najpopularniejsze przeglądarki proponują nam dodatki gwarantujące pozbycie się kłopotu. Jak zablokowac strone internetowa? Łatwym sposobem jest włączenie w naszej przeglądarce opcji tak zwanego ograniczania wyskakujących okienek.przykładowa strona internetowa
Author: Adriel Hampton
Source: http://www.flickr.com
Możemy w stosunkowo łatwy sposób "przyuczyć" przeglądarkę jakie treści może przepuścić a których nie. Rozwiązanie to jednakże nie likwiduje problemu monitorowania nas w internecie, minimalizuje tylko efekty takiego działania.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij ten link, w serwisie cyfrowa dokumentacja techniczna, który tam miejscu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

Niekiedy jednakże chcielibyśmy być bardziej anonimowi. Jest to możliwe dzięki użyciu serwisów pomagających zachowywać anonimowość. Najbardziej popularną z tychże sieci jest Tor. Co to jest TOR ? To sieć serwerów pozwalająca na zmianę oryginalnego adresu IP użytkownika tak, iż prawie niemożliwe jest rozpoznanie prawdziwej tożsamości użytkownika. Informacje przesyłane są od komputera użytkownika do serwera, gdzie informacje identyfikacyjne są losowo modernizowane i wysyłane na kolejny serwer gdzie ponownie są modernizowane.

Tags: Internet, reklama, przeglądarka, anonimowość