W jaki sposób wyselekcjonować dobrą kartę graficzną?

Posted on 17/05/2019 7:15am

Nabycie karty graficznej do komputera, czy to lepszego, lub wymagającego rozbudowy jest trudne. Ogół bezsprzecznie jest zależny od tego , do czego jest ona użytkowana. Jaką przeto wybrać, żeby najlepiej pasowała do naszych potrzeb?


Wypada pamiętać, że nie ma idealnej, całościowej karty graficznej, która będzie tania, a naraz pozwoli uruchomić wszelką najświeższą grę na rynku.


tablet Samsung Galaxy
Author: John Biehler
Source: http://www.flickr.com


Kartę dobiera się w porównaniu do posiadanego budżetu i także funkcji, jakie ma realizować. W takim przypadku najlepiej posłużyć się sposobnościami zastosowań. Gdy komputer usługuje do oglądania filmów oraz prac biurowych, to w zupełności wystarczy karta ucieleśniona z najnowszym wariantem procesora, jak dla przykładu AMD Sempron 145. Jeżeli będziemy ją pożądać do oglądania filmów oraz okolicznościowego uruchamiania średnio wymagających gier - wystarczy wersja klasy średniej, na przykład AMD Radeon HD 7970 czy też AMD Radeon HD 6370M. Jeśli natomiast potrzebujemy ją do grania w najnowsze tytuły, jakie potrzebują znacznego zapasu mocy - należy zdecydować się już na bardzo efektywną kartę dedykowaną z stosownym schładzaniem aktywnym. W takim razie nie spraWDzi się trochę karta AMD Sempron, dobrze jest w takim przypadku zainwestować w coś lepszego - -> wejdź.


amd radeon hd 6370m
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com


Rodzajów kart graficznych na półkach sklepowych jest wielce dużo, dlatego że zastosowań komputerów jest podobnie wiele. Można używać ich do zadań biurowych, jakie nie wymagają aż tak bardzo porządnej karty, wówczas po prostu szkoda tracić kapitał na coś, co tak doprawdy nie jest nam wymagane - polecane amd sempron.
Jeśli ktoś jednak postuluje czegoś świeżego, bowiem jest mu potrzebne do obsługi kompetentnych programów graficznych, dobrze jest dobrać coś z górnej klasy, ale zwrócić czujność na zaciąg prądu. Musi być on jak najniższy, albowiem nie chcemy płacić obłędnych rachunków.

Tags: komputer, WD, karty, sklep, proces