W jaki sposób zrobić packshot - profesjonalne zdjęcia reklamowe

Posted on 12/06/2018 7:10am

Fotografia reklamowa to inaczej packshot. Jej podstawowym zadaniem jest dostarczenie najważniejszych szczegółów w temacie prezentowanego produktu, więc musi być kompetentnie wykonana. W jaki sposób powstaje zdjęcie produktowe i co trzeba o nim wiedzieć, by móc wprawnie podejść do zadania?

fotograficy
Author: Stephen Wolfe
Source: http://www.flickr.com
Packshot - zdjęcia produktowe

Na początku musimy wykonać dobre zdjęcie, najlepiej w naturalnym oświetleniu. Jeśli nie mamy właściwego światła, możemy doświetlić produkt, by był dobrze widoczny. Jednakże nie wybierajmy specjalnych efektów, gdyż i tak będziemy poddawać je obróbce oraz dopiero wtedy nadamy mu ostateczną formę. W programie graficznym należy zlikwidować tło, aby produkt bez problemu można było wkomponować w różnego rodzaju projekty, zależnie od aktualnych potrzeb. Jest to tak zwane szparowanie, do którego potrzeba jest odrobinę praktyki, by wszystko zrobić z jak największą precyzyjnością.

Nie można przypadkowo obciąć sznurówki buta albo rączki od garnka. Powinniśmy też pamiętać o przeprowadzeniu korekcji zdjęcia, by wyeliminować wszystkie niedoskonałości oraz sprawić, iż będzie wyglądało doskonale. Można podkręcić ostrość fotografii, by jeszcze bardziej uwidocznić każdy szczegół produktu. Później zostaje już jedynie właściwie zaprezentować zdjęcie (zobacz co sprzedaje Dimlab.pl), na przykład wykorzystując do tego wizualizację 360 stopni. Dzięki oryginalnemu ułożeniu zdjęć można uzyskać naprawdę fantastyczny efekt, jaki przyciągnie uwagę oraz umożliwia obejrzeć konkretną rzecz z każdej strony. Takie zabiegi powodują, że klienci chętniej interesują się produktami oraz nie mają żadnych wątpliwości, by szczegółowiej się nimi zaciekawić oraz zakupić je.Jak wykonać fotografię reklamową Wrocławia?

Aby zrobić profesjonalne zdjęcie reklamowe (Wrocław), najlepiej jest zdecydować się na usługi kompetentnej firmy, jaka zajmuje się takimi tematami codziennie. Ma należyte doświadczenie i wie, jak podejść do każdego rodzaju asortymentu. Z tej racji wykona wysokiej jakości zdjęcia, które będą bezsprzeczną zachętą do zakupu zaprezentowanego na nich produktu i zdecydowanie poprawią zainteresowanie asortymentem. Niniejsze fotografie można zamieszczać nie tylko w katalogach reklamowych, lecz także na serwisach internetowych sklepów, w gazetach czy na banerach reklamowych umieszczonych w różnych częściach miasta. Dodatkowe informacje - czego jeszcze nie wiesz?

Tags: zdjęcie, fotografia, zdjęcia, firmy, ostrość, produkt