Skuteczny sposób zabezpieczenia danych komputerowych

Posted on 23/09/2021 9:24am

Bezpieczeństwo danych komputerowych jest dla mnóstwa firm i urzędów kwestią zasadniczą. To na serwerach przechowywane są bardzo ważne informacje, odnoszące się do np.
urządzenia mobilne
Author: Mastercook


klientów firmy, księgowości czy bieżących projektów. Jeśli byłyby przechowywane tylko na jednym dysku, a ten uległby uszkodzeniu, może to grozić bardzo poważnymi następstwami.


oświetlenie
Author: Sunset Removals
Source: http://www.flickr.com


Dlatego też informatycy rekomendują stosowanie urządzenia które, chociaż system operacyjny komputera "widzi" jako pojedynczy dysk, w rzeczywistości składa się z od paru do nawet kilku setek dysków twardych. Urządzenie to nazywane jest jako macierz dyskowa oraz jest istotnym elementem pamięci masowych. Macierz jest stosowana do przechowywania oraz udostępniania danych, które są przerabiane przez taką spółkę czy instytucję. Wykorzystywanie macierzy dyskowych jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo danych przez ich kopiowanie. Macierze takie są dostępne w opcji do montażu wewnątrz serwerów lub jako urządzenia zewnętrzne.

Jeśli chcesz pogłębić swą wiedzę w tym zakresie, to czytaj na stronie następne treści. Należy wejść w podany link.

Poszczególne dyski złączone są w tzw. grupy RAID, a dowolna z nich jest podzielona na tak zwane partycje.


Osoby odpowiedzialne za jakiekolwiek rozbudowane środowisko IT, powinny (jeżeli do tej pory tak nie zrobiły), zdecydować się na stosowanie takiego rozwiązania. Wcielenie go w życie na pierwszym etapie projektowania infrastruktury, pozwala na uniknięcie ewentualnych kłopotów przy jego późniejszej rozbudowie.

Zachęcamy - naciśnij tutaj i wejdź na następną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie oraz fachowe artykuły.

Następną poza bezpieczeństwem, korzyścią wynikającą z zastosowania macierzy, jest możliwość korzystania z wieloprotokołowego dostępu do przechowywanych danych.
Ponadto inną zaletą jest zmniejszenie obciążenia procesora serwera i bardzo łatwa administracja całym systemem, a ewentualna późniejsza jego rozbudowa jest przejrzysta dla reszty tego systemu.

Tags: dyski, rzeczy, montaż