Rekuperacja jako nowoczesny, zaawansowanym sposób wentylacji

Posted on 24/04/2018 1:46pm

W dzisiejszych czasach, gdy skażenie otoczenia jest coraz wyższe, powinnością każdego człowieka jest każde działanie, by zapobiegać niszczeniu środowiska.


Dzieje się to w każdej sferze życia, także w budownictwie.


płótno - przemysł
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


W nowoczesnych budynkach niezbędne jest zapewnienie należytego układu wentylacji. Odpowiednim rozwiązaniem jest montaż (zobacz moja strona) w budynkach rekuperatora, jaki umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza bez strat energii. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, oraz wymiennik ciepła, w jakim powietrze dopływające do wnętrza budynku ogrzewa się od cieplejszego powietrza które jest wywiewane. Są w nim instalowane również filtry powstrzymujące zanieczyszczenia.
Instalowanie instalacji wentylacyjnej wyposażonej w rekuperator stanowi gwarancję obniżenia ceny grzania budynku poprzez ograniczenie utraty ciepła. Dzięki takiemu narzędziu nie strwonimy ciepła w zimie, a latem budynek jest dobrze schładzany. Wymogiem stosownego działania tego rozstrzygnięcia jest prawidłowe przeprowadzenie instalacji wentylacyjnej z odzyskiwaniem ciepła, a również porządnie działająca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest nowoczesnym, bardzo zaawansowanym sposobem wentylacji budynków. Jest to automatyczna stabilizowana wentylacja (www.klimarosa.pl/oferta/rekuperacja-wentylacja) nawiewno-wywiewna z pomocną funkcją odzysku ciepła.


System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, czyli na rekuperatorze, jakiego centrum stanowi wymiennik ciepła.


Zastosowanie rekuperatora to troska o środowisko naturalne, bowiem występuje mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

Tags: ceny, system, rozwiązania