Przed inwestycją. Geodeta i geolog zakres działań

Posted on 21/05/2019 7:21am

Jeżeli zamierzamy wybudować dom, musimy się liczyć z faktem, iż najpierw czeka przygotowanie obszaru pod wykonanie nowego obiektu. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę oraz na jakim etapie można rozpocząć takie prace?

Geodeta podczas pracy
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa (formy kompozytowe) przebiegała bezproblemowo i bez zakłóceń, konieczne jest podjęcie pewnych działań oraz wizyta odpowiednich specjalistów. Nie da się postawić domu bez geodety. Budowa bez pomocy geologa może okazać się bardzo kosztowna, jeśli badania wykażą, że teren jest podmokły.

Geodezja / Geodeta- obsługa inwestycji - Wrocław


Pierwsze spotkanie z geodeta Wrocław powinno odbyć się już przy zakupie działki tudzież po rozmowach z architektem. Dalsza wizyta następuje po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Żeby poznać nowe dane na opisywane zagadnienie sięgnij po źródło (http://kohut-kamien.pl/kamien-w-domu/) - one na pewno również Cię zaabsorbują. Sprawdź to na własną rękę.

Wówczas geodeta wyznacza na działce, jak powinien być usytuowany dom. Zakres działań geodety opiera się na starannym określeniu granic działki na podstawie informacji widocznych w miejscowym planie zagospodarowania terenu.

Mapa jest dokumentem wymaganym do otrzymania pozwolenia na budowę – musi być dodana do dokumentacji. Wytyczenie budynku, przeprowadzane jest zaś po to, by ekipa wykonawców mogła rozpocząć budowę, mając dokładne informacje w którym miejscu kopać fundamenty pod budynek. Jeżeli więc jesteśmy z okolic Wrocławia i potrzebujemy pomocy geodety, należy wpisać w internecie poszukiwany temat: geodezja Wrocław.

Geodeta
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Do zakresu obowiązków geologa należy ocena warunków gruntowo-wodnych na działce. Ponieważ każdy budynek jest tak trwały, jak jego fundamenty. Aby móc zbudować fundament, powinniśmy najpierw przeprowadzić badanie właściwości fizycznych gruntu. Dane, które otrzymujemy po jego analizie, umożliwiają nam określenie obciążeń, co w zasadzie jest podstawą do odpowiedniego zaprojektowania fundamentów budynku.

Zdarzają się podłoża, których nośność może być niewystarczająca do przyjęcia ciężaru budynku. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. Wtedy konieczna jest pomoc specjalistów. Jeżeli nośność gruntu jest zbyt mała, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy wzmocni go np. żwirem i drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Bądźmy świadomi, że stawianie domu z udziałem fachowców jest o wiele prostsze i pomaga w przyszłości uchronić się od wielu problemów.

Trochę więcej wiedzy zdobędziesz klikając w link


Tags: dom, zabudowa, fachowców, grunty