Program przydatny dla przedsiębiorców - czyli ewidencja środków trwałych

Posted on 07/03/2021 7:50am

Własna firma oznacza dla właściciela nie jedynie swego rodzaju niezależność, lecz również liczne obowiązki wynikające z przepisów. Jednym z nich jest ewidencja środków.

Jak ułatwić sobie konieczne czynności oraz maksymalnie skrócić czas sporządzenia poprawnej dokumentacji?


praca na komputerze
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Ustawowy obowiązek inwentaryzacji może zajmować naprawdę dużo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może jednak skrócić ten czas nawet o 90%- Mercomp. Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bez trudności oraz satysfakcjonuje najbardziej wybrednych użytkowników. Obecnie dostępne są różne programy do inwentaryzacji, które można dostosować do swoich potrzeb, a ponadto oferowane są również różne urządzenia - popularny program do inwentaryzacji komputerowej w dużym stopniu uprości ewidencję środków trwałych w przedsiębiorstwie, program do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych zdecydowanie zredukuje czas konieczny na przeprowadzenie inwentaryzacji w firmie, poza tym proces inwentaryzacji można skrócić również stosując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.


Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku. Obowiązek prowadzenia takiej ewidencji określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 roku.

To bardzo ważna propozycja omawiająca podnoszone w tym tekście zagadnienia, zatem kliknij tu, żeby też ją zgłębić.

Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli firm rozliczających się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jak i ryczałtowców. W internecie bez trudu znaleźć możemy program do ewidencji środków trwałym, który jest sporą pomocą dla przedsiębiorców- dużo więcej przeczytasz pod tym adresem.

Skoro chcesz odnaleźć też inne takiego rodzaju porady, to być może wskazówki ze strony (https://cic-kancelaria.pl/odszkodowania-w-usa/), które tutaj są zamieszczone okażą się dla Ciebie wartościowe.

Program z rozbudowaną funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na danych grupach środków.Jeśli chcemy spróbować takiego rozwiązania, na początek warto wybrać bezpłatną wersję testową, aby sprawdzić czy program jest dopasowany do naszych potrzeb, czy jest przejrzysty i prosty w obsłudze, czy faktycznie ułatwi nam pracę. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup programu, dowiedzmy się czy dostępna jest bezpłatna pomoc w obsłudze przez telefon bądź online, i czy program będzie aktualizowany.

Tags: rzeczy, przepisy, IT