Prawdziwa rewolucja w utrwalaniu chwil! Dzięki dronom możemy bez żadnego wysiłku kręcić sceny z powietrza!

Posted on 09/11/2022 7:51am

Fotografia należy do dziedzin życia, które w przeciągu ostatniego stulecia uległy największym zmianom. W zasadzie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc nazwać rewolucją. Jeszcze dwie dekady temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku wyposażeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki kliszy. W związku z ograniczoną pulą klatek na filmie zdjęcia wykonywane były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni wakacji i ile wolnych kadrów pozostało?


Kiedy na rynku pojawiły się aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego w fotografii nas już nie czeka. W jednej chwili skończyły się problemy z ograniczoną ilością zdjęć, prześwietlonymi filmami, nieudanymi ujęciami, długim oczekiwaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się także montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć utrwalać magiczne chwile, co do tej pory wymagało skorzystania z usług profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od dnia pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowinkom technologicznym możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (koniecznie zobacz na ).


Wynalazkiem, który bezsprzecznie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pośrednictwem kontrolera.
filmowanie z powietrza
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com


Drony mogą być stosowane w celach wojskowych i cywilnych. Dziś w sklepach z elektroniką znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego kręcenia ujęć z powietrza.
Jednym z najpopularniejszych modeli jest na pewno dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za specjalistę w produkcji tego rodzaju urządzeń. Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem zaskakiwać jego wielka popularność.

Tags: model, akcesoria, producenci, fotograf