Masz laptopa? Przyda ci się parę praktycznych sprzętów

Posted on 22/06/2018 11:44am

Laptop to niezwykle przydatny sprzęt, który znakomicie może zastąpić nam stacjonarny komputer, zwłaszcza, jeśli sporo podróżujemy. Zawsze można go ze sobą zabrać - mieści się do każdego plecaka i każdej większej torby kobiecej, lecz jak najbardziej znacznie lepiej jest nosić go w przeznaczonej do tego torbie albo etui, ochraniającej przed wstrząsami i gorszymi warunkami atmosferycznymi. Kupując laptopa warto też pomyśleć o kilku gadżetach, jakie niewątpliwie nam się przydadzą.
klawiatura qwerty
Author: montillon.a
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym takim urządzeniem jest kamerka internetowa, chociaż dziś większość laptopów posiada wbudowane takie udogodnienie. Kamerka jest pożyteczna w czasie prowadzenia pogawędek przez internet z przyjaciółmi albo z rodziną mieszkającą np. w innej miejscowości czy nawet kraju. Kamerka zakupiona jako oddzielne urządzenie zaoferuje niewątpliwie dużo lepszą jakość obrazu, polepszając tym samym komfort internetowych pogaduszek. Dlatego warto jest zwracać uwagę na rozdzielczość i możliwość rozmów w jakości HD, a na pewno będziemy zadowoleni. Poza kamerką użytecznym gadżetem jest również microsd, na której przeniesiemy informacje z telefonu czy aparatu fotograficznego na laptopa. Tutaj można zakupić opisywane gadżety: .

laptop
Author: Eric Johnson
Source: http://www.flickr.com
W sprzedaży są różne pojemności kart, np. bardzo popularna karta micrsd16gb, z której szybko zrzucimy dane. Wybierając kartę dla siebie skontrolujmy prędkość przesyłu informacji, by nie okazało się, że nasza SD karta przerzuca fotografie godzinami, a my denerwujemy się, że to wszystko tak długo trwa. Posiadając laptopa nie można także rzecz jasna zapomnieć o bezprzewodowej myszy. Jest o wiele wygodniejsza aniżeli myszka z kablem, który ciągle nam się o coś zaplącze i dzięki temu też zajmuje mniej miejsca. Bez myszki trudno się obejść i jest to zwyczajnie niewygodne, zwłaszcza, gdy powinniśmy zrobić coś szybko albo niezwykle starannie, np. zrobić zlecone zadanie. Zerknij: karta typu SD.Ostatnim gadżetem jest dodatkowa bateria, ponieważ w trakcie podróży wielokrotnie nie mamy gdzie naładować laptopa. A bateria przeważnie zawsze kończy się akurat wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujemy.Warto jest zainwestować w kilka użytecznych gadżetów, ułatwiających codzienne życie i przydatnych w różnych, codziennych sytuacjach. Szukajmy ich w rekomendowanych sklepach, by mieć pewność ich jakości i cieszyć się używaniem sprzętów bez żadnych problemów.

Tags: bateria, rozdzielczość