Planujesz kupić meble skórzane? Sprawdź, na co się przygotować!

Posted on 21/11/2020 7:31pm

Komplet wypoczynkowy to jeden z najważniejszych elementów umeblowania mieszkania. Kanapa i fotele muszą przecież nie tylko wspaniale wyglądać, ale również być wytrzymałe, praktyczne i wygodne. Czy nabycie obicia ze skóry będzie odpowiednim pomysłem?
kanapa skórzana
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Meble, wyprodukowane ze skóry naturalnej, mają sporo swoich zwolenników, jak również krytyków. Zanim zadecydujemy, czy kupić meble skórzane, należy przeanalizować wszystkie ich minusy i walory. Niezaprzeczalną zaletą jest ich uniwersalność – skóra zawsze będzie w modzie i wspaniale wkomponuje się zarówno w tradycyjne, jak i w nowoczesne wnętrze. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie, istotny jest fakt, że skóra naturalna nie gromadzi w swojej strukturze kurzu i zabrudzeń, jak to się dzieje w przypadku obić materiałowych. Zwolennicy zestawów wypoczynkowych ze skóry zwracają uwagę, że meble tego gatunku nadają wnętrzu niepowtarzalny, wyjątkowo elegancki charakter. Meble skórzane są dobre zarówno do gustownego salonu z kominkiem, ja www.wajnert.pl biblioteczki - .

elegancka sofa
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Czy meble ze skóry posiadają więc jakieś minusy? Tak i to całkiem dużo. Po pierwsze, żeby móc przez długi czas cieszyć się urodą kupionego wypoczynku, trzeba zainwestować w profesjonalne specyfiki do czyszczenia skóry, a następnie trzeba przeznaczyć sporo czasu na pielęgnowanie obicia.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej - odwiedź www (http://www.zelwak.pl/) a na pewno poznasz wiele interesujących faktów.

Kolejną wadą skóry naturalnej jest niewielka wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych, jeżeli więc w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta z ostrymi pazurkami, rozsądnie jest zrezygnować z upatrzonego skórzanego wypoczynku. Wybór sofy obitej kremową skórą to duże ryzyko, jeśli pojawią się plamy, trudno je będzie usunąć. Jeśli np. wylejemy czerwone wino na tapicerkę materiałową, bez problemu można zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. W przypadku skóry taki zabieg jest niemożliwy.Ostatnia, lecz wcale nie mniej istotna wada mebli skórzanych to ich koszt, jeśli zamierzamy nabyć komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy być przygotowani na spory koszt zakupu. Co prawda, nie zawsze musi to być minusem, ponieważ taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się kupionym meblem przez wiele lat, jednak czasem problemem jest zgromadzić tak dużą sumę gotówki naraz.

Tags: meble, skóra, kanapy