Który telefon komórkowy kupić?

Posted on 13/11/2019 7:26am

Współczesny smartfon to nie jedynie dzwonienie. Przez większą część dnia to centrum naszego życia.


Maile, portale społecznościowe, wszystko to absorbuje naszą uwagę.
gra
Author: Vanguard PR
Source: Vanguard PR


Jednak kluczem jest dobór odpowiedniego urządzenia do naszych potrzeb. Na co należy kierować uwagę? Przede wszystkim rozmiar ekranu. Dzisiaj najogromniejszą wziętością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do pięciu cali. Z jakiego powodu? Ergonomia pracy na nawierzchni o przekątnej wynoszącej minimalnie 4 i maksymalnie 5 cali pozwala na obsługę telefonu za pomocą jednego paluszka. Rzecz jasna, pod uwagę bierzemy wielkość dłoni i dopasowujemy ją do wyselekcjonowanego modelu. Inną materią będzie rozróżnienie smartfona pod względem jego przeznaczenia. Zupełnie inną rolę spełniać będzie telefon biznesowy, w stosunku do tego, który wyselekcjonujemy do domu i gier. Przypadek pierwszy zdeterminowany jest przez zakres wykonywanego zawodu. Pracownicy biur docenią większy format – na dużym ekranie o wiele łatwiej przeglądać przeróżnego typu dokumenty. Jeżeli telefon ma trafić w ręce osoby pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza musi być możliwie niewielka, utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym szczególnym przypadku powinniśmy zastanowić się nad zakupem tradycyjnego urządzenia, wyposażonego w klawiaturę.


- konsole|TITLE=telefon biznesowy]


StoreJet Cloud
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND


Telefon komórkowy to nie jedynie możliwość realizowania połączeń bądź buszowania po necie. Współcześnie każdy aparat telefoniczny dysponuje wbudowanym aparatem fotograficznym, zdolnym do wykonywania fotografii wysokiej rozdzielczości.
Aby wybrać odpowiedni dla nas aparat, należy odpowiedzieć na pytanie: czy preferujemy zdjęcia średniej jakości, lecz o dużej rozdzielczości, czy też kierujemy uwagę na jego jakość, przy zachowaniu umiarkowanych rozmiarów.

Tags: biuro, domu, internecie