Który telefon komórkowy dla starszej osoby? – Na co zwrócić uwagę, co wybrać, kilka wskazówek

Posted on 18/08/2017 9:32am

Telefony komórkowe dla nestorów nie powinny, być przeciążone funkcjami z nowoczesnych smartfonów, bowiem są najzwyczajniej w świecie zbędne. Senior nie tylko nie będzie czuł potrzeby ich zastosowania, lecz również znamiennie mogą utrudnić mu obsługę narzędzia.
tania komórka
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com


Tania komórka dla seniora wcale nie musi być cieniutka, musi być za to skonstruowana z dobrej jakości materiałów, co pozytywnie wpłynie na jej trwałość na prawdopodobne upadki, lub zwykłe zagrożenia połączone z powszednim użytkowaniem, takie jak choćby rysowanie się obudowy, albo zatopienie wodą wejdź na stronę. Co więcej musi być ona wyekwipowana w widoczny, niekoniecznie ogromny, wyświetlacz, jaki w możliwie najprostszej formie przejrzyście ukaże najistotniejsze informacje. Wielkość ekranu nie ma większego znaczenia, mają je za to właściwie duże guziki, jakie uproszczą wybieranie numeru. Najlepiej, jeśli będzie można do każdego z nich przypisać konkretną osobę. Nie zapomnijmy również o odpowiednio donośnym a także wyrazistym głośniku, który znacząco uprości rozmowę, podobnie jak głośnomówiące rozmowy telefon klapka. Niezwykle korzystną funkcją, jaka w poniektórych sytuacjach może nawet ocalić życie posiadacza telefonu, jest tak zwany klawisz SOS – jego przytrzymanie powoduje wysłanie uprzednio zdefiniowanej wiadomości do konkretnego adresata czy paru adresatów.
Przyda się również latarka, jaka może pomóc choćby w wieczornym poszukiwaniu kluczy czy otwieraniu zamknięcia, radio FM, które umili momenty spędzone w komunikacji miejskiej bądź na świeżym powietrzu, a także banalny aparat, dzięki któremu babcia albo dziadek będą mogli mieć fotografie swoich krewnych zawsze przy sobie. Istotne jest również, by telefon klapka posiadał baterię na tyle wydajną, ażeby pracował on co najmniej kilka dni.

Tags: gra, prezent, Urządzenia