Krótki opis najpopularniejszej rodziny smartfonów Samsung Galaxy, jak dane modele zmieniały się w minionych latach.

Posted on 06/03/2021 7:42am

Obecnie typowy czas używania smartfona wynosi około dwóch lat, w dużym stopniu bierze się to z tego, że w takich cyklach zmieniają się umowy u operatorów.


Światła LED
Author: Yasna Communications
Source: Yasna Communications


Lecz tempo ukazywania się kolejnych modeli jest jeszcze większe, bo przeciętnie co parę miesięcy pojawia się nowa odsłona. Rzecz jasna z jeszcze większym ekranem od poprzednika, z wydajniejszym procesorem i bardziej pojemną pamięcią. Bardzo dobrym przykładem jest tu na przykład seria Samung Galaxy - uwielbiam galaxy s4 zoom. Pierwszy model, to znaczy galaxy s i9000, pojawił się pod koniec roku 2010. Już wtedy urządzenie to bardzo się wyróżniało wśród konkurencji mocnymi parametrami i bardzo wysoką jakością wykonania.

Czy pragnąłbyś zbadać wątek poruszony w naszym tekście? Jeżeli jesteś za, to czytaj pod adresem następne ciekawe wiadomości.

Następne lata to następne wersje, przykładowo rok 2013 dostarczył odbiorcom galaxy s4 i9500. W porównaniu z wersjami wcześniejszymi znacznie zwiększył się ekran, bo aż do pięciu cali, zastosowano procesor z ośmioma rdzeniami i aż 16 GB stałej pamięci.
Samsung swoją smartfony z tej kultowej serii wypuścił w kilku różnych wersjach, między innymi jako model galaxy s4 zoom. Ta oryginalna konstrukcja spowodowała nieco zamieszania na tym rynku, ze względu na to, że zamiast zwykłego, umieszczonego w obudowie aparatu zastosowano w niej nowoczesny 10-krotny zoom optyczny. Dzięki temu smartfon otrzymał zupełnie nowe możliwości w robieniu zdjęć, porównywalne z kompaktami ze średniej półki. Następne lata to kolejne modele Samsunga, obecnie bardzo promowany jest Galaxy S7.


Na naszym rynku zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszą się produkty firmy Apple, co też wpływa na to, że liczba różnych akcesoriów do nich, przykładowo takich jak etui iphone 5, jest zdecydowanie mniejsza - strasznie mi się podoba galaxy s i9000.

Tags: model, telefon, telefony, firma, produkt