Jest XXI wiek i technologia biegnie do przodu - każdego dnia możemy usłyszeć o nowych wynalazkach w dziedzinie IT

Posted on 10/06/2022 7:43am

Dzisiejszy homo sapiens jest miłośnikiem coraz większej liczby informatycznych innowacji. Otaczamy się technologią i stosunkowo szybko okazuje się, że nie możemy bez niej funkcjonować.


Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Author: D-Link
Source: D-Link


Laptop jest jednym z takich urządzeń. Ale nie sam komputer wiedzie dzisiaj prym wśród wynalazków. Są to różnego podtypu serwery, minidyski, chmury czy pamięci przenośne nazywane jako pendrive.


kontrola
Author: Peter Pham
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing jest to chmura obliczeniowa lub pamięć umieszczona na serwerze zewnętrznym Chodzi o to, aby wszystkie działania, które mają miejsce na konkretnych komputerach, przemieścić na serwer zewnętrzny. Dzięki temu nie ważne co stanie się z laptopem, dane ciągle będą zabezpieczone i w każdej chwili będzie możliwość się z nimi skontaktować z drugiego laptopa. Cloud computing jest głównie obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Dają one usługę bezpieczeństwa i szybkie działania całego systemu. Jeśli firma jest transgraniczna, a jej pracownicy często latają, to nie muszą już nawet zabierać ze sobą komputera. Jest to bardzo ważny plus tej usługi.


led
Source: pixabay.com


Dyski SSD to inaczej mówiąc dyski pamięci. Różnią się one od tradycyjnych tym, że nie posiadają części ruchomych, co podwyższa ich odporność i wytrzymałość na wibracje czy upadki. Są także niezwykle bezszelestne. Ich największym plusem jest ogromny zakres temperatur pracy. Mogą pracować w gorących i niskich temperaturach.


Jest to istotne, ponieważ są one nierzadko instalowane w dużych salach lub na zewnątrz obiektów.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do serwisu, by zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jednocześnie z progresem dyski SSD będą coraz łatwiej dostępne.

Tags: dyski, serwer, dostęp, chmura, typ