Jeśli przysługuje nam odszkodowanie z OC sprawcy, to dobrze będzie znać swoje przywileje i walczyć o nie.

Posted on 20/12/2022 8:04am

Jeżeli w jakiś sposób ucierpieliśmy w stłuczce, to należy nam się odszkodowanie. Będzie ono wypłacane z polisy winnego. Niestety jednak dość regularnie spółki ubezpieczeniowe stosują rozmaite sztuczki prawne, by nasze zadośćuczynienie było jak najmniejsze.


Jeśli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to powinniśmy poznać własne przywileje.
Nieraz będziemy zmuszeni walczyć z firmą ubezpieczeniową o godne zadośćuczynienie. Warto więc dowiedzieć się, co się nam należy. Doskonałym pomysłem może być zaglądnięcie do Internetu. Wystarczy odpalić wyszukiwarkę i wstukać odpowiednie słowo kluczowe, aby dostać mnóstwo użytecznych rezultatów z adresami stron, na których jasno będzie napisanie, w jaki sposób powinna wyglądać prawidłowa wypłata odszkodowania z OC sprawcy (wypłata odszkodowania z oc sprawcy) oraz jakie mamy prawa. Warto także dowiedzieć się, jakie kruczki prawne stosują ubezpieczyciele, by nasze zadośćuczynienie okazało się niskie.


Gry komputerowe
Author: dfactory
Source: http://www.flickr.com


wypłata odszkodowania z oc sprawcy
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


odszkodowanie z oc
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com


W wypadku gdy ucierpi nasze zdrowie, to też przysługuje nam odszkodowanie dochodzenie odszkodowań Wrocław z OC sprawcy (przydatne informacje na przydatnych informacji na informacje na pomocnych informacji ). Dobrze będzie pamiętać, że poza zwykłym zadośćuczynieniem, możemy też liczyć na inne różne zwroty poniesionych kosztów. Zgodnie z ustawą można uzyskać zwrot kosztów za dojeżdżanie do szpitala oraz zadośćuczynienie za doznaną krzywdę fizyczną. Posiadamy prawo również, by dostać zwrot zarobków utraconych w wyniku wypadku.
Doskonałym rozwiązaniem może być więc posprawdzanie, jak duża przysługuje nam wypłata odszkodowania z OC sprawcy. Potem należy dochodzić swoich praw, gdyż nierzadko firmy ubezpieczeniowe wykorzystają rozmaite sztuczki, żeby wypłacić nam jak najmniej.

Tags: prawo, koszt, IT, rozwiązanie