Jeśli potrzebny nam wodoodporny telefon, to powinniśmy sprawdzić, jaki posiada certyfikat

Posted on 11/11/2019 7:27am

Jeżeli pracujemy w bardzo ciężkich warunkach lub na przykład kochamy ekstremalne sporty, to świetnym rozwiązaniem będzie nabycie wodoodpornego telefonu.


telefon ip67
Author: Samsung
Source: Samsung


W tym przypadku ważną kwestią będzie certyfikat.


Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz telefon będzie wodoodporny, to musi on mieć odpowiedni certyfikat. Trzeba mieć w pamięci, iż telefon IP67 to urządzenie, które możemy tylko na moment zanurzyć w wodzie. Certyfikaty IP przyznawane są przez profesjonalną komisję międzynarodową, a zatem owe cyfry są niezwykle istotne. Jeżeli kupimy telefon IP67 i wpadnie on nam do wody na dłużej, to zostanie uszkodzony. Jeśli więc pracujemy na ten przykład na budowie, gdzie znajduje się mnóstwo kurzu i aparat z oznaczeniem IP67 wpadnie nam do kałuży, to nie powinno stać się z nim nic złego.
Jeżeli jednakże chcemy posiadać urządzenie w pełni uodpornione na dłuższe zanurzenie w wodzie, to powinniśmy nabyć telefon IP68. By znaleźć dobrą propozycję, opłaca się zajrzeć do Internetu. Starczy odpalić wyszukiwarkę oraz wstukać odpowiednie słowa kluczowe, aby uzyskać multum użytecznych wyników z adresami witryn salonów internetowych. Jeżeli już postanowimy czy pragniemy mieć telefon IP68 czy IP67, to bez wątpienia znajdziemy duży wybór.


Wytrzymałe telefony są bardzo popularne, szczególnie pośród ludzi, którym potrzebne są funkcjonalne oraz porządne urządzenia, zdolne znieść wyjątkowo ekstremalne warunki.


Warto przejrzeć propozycje paru salonów. Możliwe, że uda nam się znaleźć ciekawe okazje i trochę zaoszczędzimy.

Tags: hasło, aparaty, zakup