Jakiego rodzaju zalety posiada automatyzacja testowania aplikacji na urządzenia mobilne? Po co wykonuje się tego typu testy?

Posted on 29/08/2018 3:18pm

Pojawiające się w sklepach nowsze aplikacje mobilne, muszą zostać w odpowiedni sposób sprawdzone. Tym bardziej, kiedy ilość aplikacji jest tak spora, trzeba zatroszczyć się o to ażeby były one na wysokim poziomie, by były konkurencyjne.


[
Dużo bilbordów
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com


W takim celu właśnie przeprowadza się testowanie aplikacji ios. Sprawdzić trzeba czy taka aplikacja jest faktycznie dobrej jakości, czy będzie konkurencyjna w porównaniu z tym, co aktualnie znajduje się na rynku. W czasie testów sprawdza się również jej użyteczność oraz logiczne podejście. Obecnie rynek jest niesamowicie wymagający, dlatego osoby robiące aplikacje powinny uwzględnić wiele koniecznych wymogów. Aplikacje muszą funkcjonować na sporej ilości platform jak również systemów operacyjnych. Poza tym dobrze by dostosowywały się do różnych rodzajów wyświetlaczy. Z tego względu właśnie testy takich aplikacji są niezbędne, aby być pewnym, iż wychodzi na rynek artykuł dobrej jakości jak również spełniający wygórowane oczekiwania.


Sprawę na pewno ułatwi automatyzacja testów aplikacji mobilnych - użyteczna strona. Z ich pomocą można testować cały czas, gdyż nie trzeba brać pod uwagę dyspozycyjności osób zatrudnionych. Poza tym cały proces jest maksymalnie usprawniony, gdyż wszystko dzieje się szybciej oraz w sposób dokładniejszy. Aplikacje sprawdzone w ten sposób to pewność, że przypadną one do gustu osobom korzystającym z nich.
Warto wspomnieć też o kosztach tego typu testów, jakie w przypadku automatyzacji są znacznie mniejsze. Dlatego właśnie coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje decyzję i zautomatyzowaniu pracy w zakresie testowania swoich produktów.

Tags: wagi, koszt, typ