Jakie wykorzystuje się aktualnie rodzaje łączności i dlaczego są one korzystniejsze od telefonów?

Posted on 13/10/2021 7:32am

Ludzie mogą porozumiewać się wzajemnie na dużo różnorodnych sposobów. Jednym z nich jest wykorzystywana od kilku dziesiątek lat komunikacja radiowa, która wykorzystywana jest do dzisiaj przez m.in. przeróżne służby mundurowe bądź lecznicze.
Dla niektórych osób radiokomunikacja to hobby, które może być połączone z ich pracą zarobkową. Jest to jednak bardzo rozbudowana branża, którą można by podzielić na kilka głównych sektorów. Do pierwszego z nich można by zaliczyć narzędzia, których mogą używać osoby indywidualne (bez wyrabiania dodatkowych pozwoleń) urządzenia PMR czy bardzo popularne radia CB. Telefony PMR zezwalają na przeprowadzanie rozmów w promieniu ok. 1 km. Radia CB natomiast to prawie wymagane wyposażenie wszystkich kierowców m.in. ciężarówek, a ich zakup mógłby się zwrócić w terminie zaledwie kilku dni. Innym sektorem może zostać radiokomunikacja amatorska, która działa na podobnej zasadzie jak radia CB, przy czym dostęp do wykorzystywanych w tamtym miejscu częstotliwości radiowych wymaga wyrabiania koncesji oraz zaliczenia odpowiedniego egzaminu. Dla praWDziwego krótkofalowca prawdziwą radością jest przeprowadzenie pomyślnej konwersacji na naprawdę długim dystansie, przykładowo Europa-Stany Zjednoczone.


Trzecim rodzajem jest łączność specjalistyczna, w której nie może być miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Tego typu rodzaj transmisji jest używany przez różnorodnego typu służby, np. pogotowie, straż graniczną czy też wiele innych.
Radiokomunikacja specjalistyczna jest o tyle lepsza od przykładowo telefonii komórkowej, że nie ma tu kosztów nawiązania połączenia, ani nawet samej rozmowy. Zdecydowana część służb wykorzystuje pasma UKF. Odległości między stacjami bazowymi a pojazdami np. drogówki czy też ITD wynoszą ok.

Sądzisz, że nasz tekst był zajmujący, ale potrzebujesz kilka dodatkowych wiadomości. Nie wahaj się - najedź na ten link i kliknij po źródło (http://iphonespecialist.co.uk/iphone-water-damage-repair/).

50km.

Tags: WD, telefon, dostęp, budowa