Jakie możemy wyróżnićrodzaje opakowań? Które można wyróżnić? Jakie najważniejsze funkcje spełniają opakowania?

Posted on 25/06/2018 3:09pm

Pudełko jakie jest każdy może zobaczyć, ale czy na pewno? To na pewno szereg różnych wytycznych, które mogą określać, z jakiego typu rzeczą mamy do czynienia. Definicyjnie, to wyrób który stanowi zewnętrzną warstwę wyznaczonego artykułu, który ma go chronić,jak również ułatwiać przemieszczanie,składowanie czy sprzedaż. Poza funkcjami technicznymi powinien kreować popyt.

Opakowanie musi ochraniać produkt przed wpływem czynników zewnętrznych. Opakowanie musi gwarantować, że każdy produkt będzie najwyższej świeżości, estetycznie się prezentujący, a przy tym atrakcyjny. Opakowanie (autorskie projekty opakowań) także powinno zapobiegać zepsuciu i uszkodzeniu towaru. Przyszły nabywca powinien widzieć na etykiecie odpowiednie informacje, jak data produkcji lub termin ważności. Każde opakowanie musi posiadać funkcję promocji, jak i sprzedażową, co oznacza, że powinno być atrakcyjne na tyle, że sprzedawało dany produkt.magazyn
Author: anneheathen
Source: http://www.flickr.com
Inne ważne funkcje to jakościowa i ekologiczna, Związana z jakościąposiada wielkie znaczenie w odniesieniu do towarów luksusowych. Tego rodzaju towary są produkowane z doskonałych tworzyw, o zaciekawiającej kolorystyce . W tym przypadku więc, ładne opakowanie ma zachęcić do kupna pomimo znacznej ceny. Ekologiczny wymiar może sprawiać, że opakowania muszą być łatwe do wstrzymania z obrotu handlowego, więc nadawać się do utylizacji, by były odpowiednie dla środowiska. Są różnego rodzaju opakowania, aktualnie najbardziej rozpoznawane są opakowania z tworzyw sztucznych.

Do tej grupy możemy zaliczyć wiele typów opakowań, najbardziej jednak znane są opakowania z folii, a także opakowania plastikowe. Z tworzyw sztucznych wytwarza się zamknięcia do innych standardowych opakowań na przykład zakrętki czy kapsle. Opakowania wykonane z plastiku są bardzo elastyczne, więc możemy nadać im wiele kształtów . Tego typu pudła są bardzo odporne, mają odporność chemiczną, są niedrogie, nie ważą zbyt dużo. Ich najdoskonalszą i najbardziej powszechną wadą jest ich nie ekologiczność. Jednakże znacznie więcej firm wprowadza opakowania tego rodzaju, które są niezwykle ekologiczne.

Tags: cena, produkt, towar, pudła