Jak zadbać o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Posted on 06/03/2020 7:53am

Funkcjonujemy w świecie, jaki opisywany jest jako globalna wioska. Zważywszy na otwarte granice w krajach wspólnoty europejskiej, możemy podróżować niemal bez ograniczeń. Ponadto, sprzyja temu również fakt wzrastającej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
klawiatura z klawiszem pieniądze
Nasi rodacy stają się coraz bardziej otwarci na nowe możliwości, jakie stoją przed nimi otworem, także dzięki świetnej znajomości języków obcych. Jest to jeden z tych powodów przez których coraz więcej z nas zdobywa pracę poza granicami naszego kraju.

Może się wydawać, iż fundamentem do pracy w którymś z europejskich krajów jest umiejętność posługiwania się lokalnym językiem. Nie da się ukryć, iż to bardzo ułatwia wiele spraw. Niemniej jednak, wystarczy choćby znajomość angielskiego.

Takie podejście do pracy za granicą pomoże nam się także odnaleźć w sprawach prawnych oraz podatkowych. Należy tutaj dodać, że za legalną pracę za granicą można ubiegać się o zwrot podatku. Warto o tym aspekcie pamiętać przede wszystkim teraz, kiedy zaczyna się temat rozliczeń podatkowych - tekst o pitach 2016.

biznes
Source: pixabay.com
Co prawda wymaga to trochę zaangażowania, jednak gra jest warta swojej ceny, ponieważ niejednokrotnie możemy liczyć na całkiem spore pieniądze. Jeśli mowa przykładowo o temacie takim jak zwrot podatku z Holandii, to należy posiadać konkretne dokumenty uprawniające nas do tego zwrotu. Takim dokumentem jest choćby Jaaropgaaf lub Jaaropgave.

Warto pamiętać, że jeżeli nie mamy tego typu papierów, to są firmy, jakie pomogą nam z całym procesem - pity 2016 / 2017. Ponadto, mogą nawet udać się do firmy, która nas zatrudniała o wystawienie stosownych zaświadczeń. Szalenie ułatwia to całą sytuację oraz pomaga zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.Biznesmen w pracy
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu własny rynek pracy dla mieszkańców Polski otworzyły także Niemcy. W kraju Goethego swoje pracownicze obowiązki wykonuje coraz więcej specjalistów z naszego kraju. Polacy są obecni prawie we wszystkich branżach. Niemcy cenią nas za sumienność, wiedzę oraz profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków.

Jeśli byliśmy zatrudnieni legalnie na terenie Niemiec, tu także warto przemyśleć możliwość skorzystania z opcji zwrotu. Jeśli chodzi więc o zagadnienie takie jak zwrot podatku z Niemiec, to tutaj również możemy liczyć na profesjonalną pomoc przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego typu kwestiach. Pamiętajmy, że musimy posiadać odpowiednią kartę podatkową, jaką otrzymujemy od firmy nas zatrudniającej. Dodatkowo, potrzebne będzie zaświadczenie UE/EOG.

Wszystkie te sprawy będziemy mogli jednak przekazać fachowcom ze wspomnianych wyżej biur, jakie parają się zwrotem podatku za pracę na Zachodzie.

Zachęcamy Cię do zajrzenia do kolejnego artykułu na podobny temat - w nim wyszukasz ważne wiadomości. Więc idź do strony (https://www.allfordance.pl/107-buty-tangowe) i ciesz się tym.

Należy jedynie uzupełnić konkretny formularz na stronie takiej firmy albo wybrać się do oddziału - pity 2016 / 2017.

Tags: pieniądze, firmy, podatki, budżet, kraj