Jak zadbać o rozwój własnego przedsiębiorstwa z branży informatycznej?

Posted on 08/07/2020 7:51am

Największym skarbem każdej firmy są jej pracownicy. Ten na pierwszy rzut oka oczywisty fakt jest często lekceważony przez kierowników i kadrę zarządzającą wielu przedsiębiorstw.
szkolenia ISTQB
Source: searchmarketingpost.com


systemy plm
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com


aparat


A tylko zaangażowany i odpowiednio nastawiony podwładny to gwarancja sukcesu dla całej firmy.


Przede wszystkim branża informatyczna to branża, w jakiej stale należy troszczyć się o rozwój kompetencji własnych pracowników. Technologia zmienia się w bardzo mocnym tempie, pojawiają się coraz to nowe narzędzia, rozwijane są obecnie wykorzystywane języki tworzenia programów komputerowych oraz aplikacji. Żeby nadążyć za tymi zmianami niezbędne są szkolenia z danego zakresu. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się szkolenia ISTQB, czyli szkolenia z zakresu jakości oprogramowania dla testerów. Jakość aplikacji jaką dostarczamy klientowi bądź też tak zwanemu end userowi jest niezwykle istotna. Dlatego też ogromnie ważne jest aby kadra testerów w naszej firmie posiadała jak najbardziej rozbudowane kompetencje z obszaru jakości oprogramowania a także możliwie najszerszą wiedzę z tej dziedziny.


Oprócz inwestycji w samych pracowników dobrze jest również zatroszczyć się o dobór właściwych narzędzi, jakie sprawią, że praca naszej firmy będzie toczyła się na właściwym poziomie. Do tego typu narzędzi możemy zaliczyć systemy PLM, czyli systemy zarządzania cyklem funkcjonowania produktu.
Systemy PLM pozwalają na całościowe zarządzanie informacjami od wstępnej fazy powstawania produktu, poprzez jego wytwarzanie oraz tzw. maintenance. Dzięki holistycznemu objęciu całości procesu mamy większą szansę na podniesienie produktywności i efektywności działania naszego przedsiębiorstwa.

Tags: program, pracownicy, dane