Jak wyposażyć kuchnię?

Posted on 21/12/2022 8:06am

Komplet saganów komponujący się ze 100 części, 120 nożyków, każdy do czegoś innego, 10 typów patelni a także milion innych narzędzi kuchennych nie uczynią z nikogo doskonałego kucharza.


schemat połączenia
Prawdziwość jest taka, że do pichcenia na domowym poziomie potrzeba malutko, a dzięki temu oszczędzimy nader dużo powierzchni w naszej kuchni.


komputer
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Noże: maksymalnie niezbędne są nam 3: nieduży do obierania, z długim ostrzem, duży z dużym ostrzem. Warto na nie wydać większe pieniądze, ale kiedy trafimy na naprawdę dobre jak też ładnie układające się w ręce, nie pożałujemy kupna po czym będziemy ich używać przez całe lata.


roboty kuchenne
Author: Opera Cadet
Source: http://www.flickr.com
Tartka – najlepsza będzie zwykła, metalowa tarka. Pokruszymy na niej właściwie niemalże wszystko - North.pl. Młyneczek do pieprzu, może to wydawać się małą zachciankę, jednak cena młynka jest faktycznie bardzo niewielka w stosunku do różności w smaku pieprzu dopiero co mielonego a już kupionego jako mielony. W każdej kuchni przydatne będą też roboty kuchenne, najlepiej te najprostsze. Deska do krojenia musi być prosta, duża a także solidna. Surowiec, z jakiego ma być zrealizowana zależy jedynie od naszych upodobań. Pamiętajmy jedynie o tym, iż deska drewniana musi być szczególnie dokładnie pielęgnowana.


Cedzak i sitko, oba muszą być wielkie. Sitka w zasadzie przydadzą się 2: jedno większe i jedno małe. Pamiętajmy, że durszlak musi zmieścić przykładowo ilość makaronu potrzebną na 6 osób. Należyty ekspres do kawy (saeco ekspres do kawy) także przydać się może w każdej kuchni, pod warunkiem iż mamy pojęcie jak rozkręcić ekspres - zobacz tutaj. Naczynia żaroodporne są niezastąpione w kuchni, przy przygotowaniu różnorodnych zapiekanek albo nawet mięsa w piecu. Jeżeli uwielbiamy takie dania, możemy pokusić się o dwa.

Tags: dom, wygląd, cena, typ