Jak wygodnie korzystać z komputera?

Posted on 20/03/2018 11:44am

Komputer jest jednym z najbardziej popularnych przedmiotów nabywanych współcześnie. Jest to podyktowane olbrzymią elastycznością - wykorzystujemy komputer praktycznie do wszystkiego. Nikogo nie musimy przekonywać do tego, że w pracy bez komputera nie można funkcjonować. Prywatnie też powszechnie wykorzystujemy komputery. Sporo osób czyta gazety w postaci elektronicznej, a nieomal każdy korzysta z jakiegoś serwisu społecznościowego.
komputer
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Żeby jednakże wszystko to było możliwym, komputer - (sprawdź tu) musi być wyposażony w system operacyjny, to znaczy ogólnie mówiąc program który pozwala na komunikację użytkownika z komputerem. Najbardziej popularnym z wielu tego typu programów jest system Windows. To oprogramowanie płatne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na darmowe systemy operacyjne. Takie rozwiązanie to dobre rozwiązanie jeśli mamy sprawny komputer (polecam http://opolkom.pl) starszej generacji zaś nie pragniemy z jakichś powodów inwestować w jego modernizacje. Darmowe systemy operacyjne aktualnie są równie funkcjonalne jak ich płatne odpowiedniki.
Rozmaitość takich systemów operacyjnych jest faktycznie imponująca. Istnieją dystrybucje, jakie potrafią spowodować, że sprzęt komputerowy przeznaczony na złom może długo nam służyć. Co zatem przesądza o tym, iż drogi system operacyjny wygrywa praktycznie każdy ranking systemów operacyjnych? Podejrzewam, że kluczowym argumentem będzie w tym przypadku zaufanie do producenta jak też
komputer
Author: Wolfgang Lonien
Source: http://www.flickr.com
rozpowszechniona opinia o prostocie obsługi. Na niekorzyść darmowej konkurencji działa także powszechna opinia, że darmowe systemy operacyjne są skomplikowane w obsłudze i określone dla specjalistów (zobacz więcej szczegółów).

Stereotyp ów - chociaż dawniej prawdziwy - aktualnie jest nieaktualny. Nie jest aktualnie potrzebna specjalistyczna wiedza ażeby wygodnie używać komputera wyekwipowanego w darmowy odpowiednik. Nie musimy nawet mieć pojęcie jak usunąć konto na Twitterze (czytaj tutaj). Atutem darmowych systemów operacyjnych jest to, że instalując je otrzymujemy gotowe do użytku środowisko pracy. Zaraz po uruchomieniu komputera mamy dostęp do takich programów jak: pakiet biurowy, program do obsługi poczty e-mail, nierzadko nieskomplikowany edytor graficzny - i to wszystko bezpłatnie! Rzecz jasna wybór należy do użytkownika, warto dobrze to przemyśleć.

Tags: program, komputer, Elektronika