W jaki sposób rozliczyć się z podatku dochodowego, żeby ustrzec się od stania w kolejce?

Posted on 18/08/2017 9:32am

Wiele osób zwleka do ostatniej chwili z rozliczeniem się z podatku od dochodu. Zazwyczaj nie mają na to czasu. Tego typu osoby narażają się na długie wyczekiwanie i stanie w długich kolejkach, czy to na poczcie, czy też w Skarbówce. Ponieważ jest wielu zapominalskich.

podatki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Państwo polskie znalazło jednak doskonały sposób na uniknięcie kolejkowych problemów. Wygodnym sposobem rozliczenia się z podatku dochodowego jest pit online. Starczy pobrać odpowiedni program na swój komputer czy też zwyczajnie rozliczyć się z podatku online - pity za 2017.

Dzięki tej formie istnieje szansa, że kwietniowe kolejki przed Urzędem Skarbowym wreszcie znikną. Sieć internetowa umożliwia wysyłanie niezbędnych dokumentów w prosty oraz wygodny sposób. Nie ma potrzeby nigdzie wychodzić jak również tracić cennego czasu.

Ponadto, taki pit online jest zaopatrzony w szereg formuł, które badają poprawność wprowadzonych w deklaracji elektronicznej informacji. To pomaga uchronić się od niepotrzebnych błędów. Nie ma potrzeby także składać swojego podpisu. A przecież tego typu nieprawidłowości z reguły skłaniały do składania dodatkowych formularzy korygujących.

W trakcie wypełniania pitu w sieci zamiast własnego podpisu trzeba podać kwotę przychodu z zeszłego roku kalendarzowego. Służy to do weryfikacji danych oraz sprawdzenia tożsamości podatnika. Po wypełnieniu deklaracji należy przesłać pit online. Wówczas podatnik otrzyma urzędowego i elektronicznego maila, który jest potwierdzeniem terminowego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Tego typu elektroniczne potwierdzenie warto zachować we własnej skrzynce pocztowej tak na wszelki wypadek.

Opłaca się więc już na początku roku kalendarzowego zrobić sobie przynajmniej wstępne rozliczenie. Zwłaszcza, gdy ktoś spodziewa się zwrotu nadpłaconego podatku. Wypełnianą deklarację online da się w prosty sposób zachować na swym komputerze i dopiero w odpowiednim czasie przesłać do Urzędu Skarbowego - informacje o rozliczeniu w 2017. Mając wiedzę ile środków pieniężnych się dostanie albo ile będzie trzeba zwrócić da się precyzyjniej zaplanować swoje przyszłościowe wydatki.

Tak więc nie ma co odkładać tej odrobinę niemiłej powinności. Im prędzej się za to zabierzemy, tym szybciej dotrze nadwyżka podatku. A niedopłatę da się uregulować w dogodnym terminie.

Tags: komputer, deklaracja, podpis