Jak ochraniać wyświetlacz w smartfonie?

Posted on 07/05/2021 8:25am

Najbardziej wrażliwą częścią komórki jest naturalnie wyświetlacz.


Nowoczesne powłoki ochronne świetnie wywiązują się ze swojej roli, lecz nawet one nie będą w stanie zagwarantować 100% skuteczności.


Wymiana ekranu wiąże się z wydatkiem o wartości kilkudziesięciu złotych (bądź większym). Toteż należy zainwestować w stosowną ochronę wyświetlacza. Najtańszym podejściem jest kupno folii ochronnej na telefon. Wykonane są z poliwęglanu i pomimo swojej niedużej grubości, są bardzo trwałe. Na pewno skutecznie ochronią wyświetlacz naszego telefonu przed zarysowaniem. W wypadku kiedy spostrzeżemy nieprzyjemne zarysowania na folii, da się ją wymienić. To kwestia zaledwie paru złotych. Co najistotniejsze, naklejanie folii jest bardzo proste.


Homar, owoce morza
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Folie skutecznie chronią przed rysami. Gorzej radzą sobie, kiedy dojdzie do upadku. By mieć większe poczucie bezpieczeństwa, powinniśmy zamiast folii poliwęglanowej nabyć hartowane szkło. Koszt kupna hartowanego szkła na smartfon nie jest już tak ogromny, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Ceny powoli spadają i dziś dobrej jakości szkło ochronne możemy kupić już za 25 złotych. Hartowane szkło jest w stanie ochronić nasz telefon przed uszkodzeniami, dzięki temu nie wykosztujemy się na naprawę. Unikając zniszczenia, będziemy także w stanie drożej sprzedać używany smartfon.


Koniecznie trzeba jednakże pamiętać, że każdy przedni panel telefonu posiada inne rozmiary i wycięcia na kamerę bądź głośnik.

Czy rozpatrywana tematyka żywo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także podobne artykuły.

Z tej przyczyny szkło hartowane trzeba konkretnie dobrać do modelu posiadanego telefonu.

Tags: ekran, model, telefon, zakup, kupić