Druk 3d to technologia, która używana jest w bardzo dużej ilości rozmaitych dziedzin

Posted on 08/07/2020 7:53am

Drukowanie trójwymiarowe to aktualnie jedna z najbardziej powszechnych i innowacyjnych technologii. Wykorzystuje się go w wielu rozmaITych dziedzinach i gałęziach przemysłu. W Polsce działa duża liczba spółek posiadających w ofercie możliwość drukowania 3d.


Najczęściej profesjonalne drukarki 3d używane są do tworzenia rozmaitych modeli i prototypów, które potem służą jako podstawa do gotowego projektu.


Microsoft Windows 10
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Wolne i Otwarte Oprogramowanie
Author: Panasonic Polska sp. z o.o.
Można w ten sposób wydrukować makietę budynku albo jakąś część urządzenia. Popularne też staje się wykorzystywanie tych drukarek w medycynie – da się przy ich pomocy wydrukować niedrogie protezy i lekarstwa profesjonalny druk 3D. Za kilka lat najpewniej będziemy w stanie też stworzyć organy wewnętrzne dla potrzebujących. Jak widać, dziedzin, gdzie takie drukarki mogą działać jest bardzo wiele.


profesjonalne drukarki 3d
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Niezmiernie dużą zaletą drukarek 3d jest to, iż jeżeli chcemy wyprodukować z ich pomocą jakikolwiek przedmiot, to będziemy mogli wykonać różne wersje, by produkt końcowy był doskonały dowiedz się więcej na tej stronie. Profesjonalne drukarki 3d często wykorzystują także architekci, kiedy wykonują dla klientów wizualizacje, ale nie chcą ich robić na komputerze. Drukarki owe są coraz dokładniejsze, a zatem z łatwością da się tworzyć w nich małe części do podzespołów i biżuterię. Na rynku znajdziemy również drukarki kolorowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla placówek edukacyjnych i rozmaitych instytucji naukowych.


Jak widać, technologia druku trójwymiarowego wciąż się rozwija – maszyny są znacznie lepsze, drukują wyjątkowo dokładnie, a ich koszt jest coraz mniejszy. Być może niedługo każdy będzie miał taką drukarkę w domu.

Tags: drukarki, IT, produkt, elementy, typ