Doskonały, lekki i wygodny obiektyw

Posted on 16/07/2020 7:54am

Przy zakupie obiektywu, powinno się zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego urządzenia. Oprócz osprzętu wywodzącego się od tej samej firmy, jakiej logo widnieje na aparacie, mamy nadal do dyspozycji ofertę wytwórców niezależnych.


Sigma to ekwipunek typowo amatorski. Obiektyw o tak znacznym zakresie ogniskowych, nie może być konstrukcją prostą. Obiektyw jest wyposażony w przystępną skalę ostrości, oraz znajdujące się po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, statyczności, również blokowania obiektywu.


Sigma to niezależny producent obiektywów, który od wielu lat konsekwentnie dziwi coraz to nowymi pomysłami. Sporo z nich to niezwykle egzotyczne pozycje, jakie dla statystycznego fotoamatora pozostają jedynie ciekawostkami. Jest możliwość jednak odszukać w ofercie Sigmy szereg niezwykle użytecznych obiektywów stosownej jakości za stosunkowo niską cenę. Robią oni obiektywy z mocowaniami w wersji dla przeróżnych układów.


sigma 18 200
Author: Doug Kerr
Source: http://www.flickr.com
Sigma 18 200 to uniwersalny, lekki i poręczny obiektyw, dedykowany specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Posiada wkomponowany napęd. Dzięki nadzwyczaj zaawansowanej konstrukcji, obiektyw zachowuje wysoką jakość filmu w całym obrębie ogniskowych. Dwa detale o niskiej dyspersji SLD w powiązaniu z dwoma soczewkami asferycznymi przekazują wspaniałą korektę każdego rodzaju anomalii i zdeformowań.


Wyjątkowe wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, którymi pokryte są każde soczewki, efektywnie zapobiegają powstawaniu każdego rodzaju blików i flar. Obiektyw ma system wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki któremu frontowa soczewka nie obraca się podczas ostrzenia. To gwarantuje bezpieczne używanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.

Tags: program, firmy, budowa