Dobre sposoby izolowania i ocieplania. Co możemy pokryć pianką poliuretanową?

Posted on 04/11/2020 10:50pm

Na wczesnym etapie budowania domu podejmuje się wiele decyzji dotyczących tworzyw budowlanych. Od fundamentów aż do poddasza, dom powinien być właściwie zaizolowany, by nie wyszła wilgoć, a razem z nią grzyby czy pleśnie. Wśród budowlańców przez wiele lat funkcjonowało przyzwyczajenie do klasycznych metod izolacji. Ale - jak pokazują obserwacje – izolacje te tracą swoje właściwości po upływie kilku lat.


Wiele firm, jakie przekonały się do najnowszych, skutecznych rozwiązań, zapewnia je także swoim klientom i poleca obejrzeć zakończone prace, aby utwierdzić się w przekonaniu, iż wybór będzie dobry.
izolacja
Source: pixabay.com

Podczas budowy domu zwykle rozpatrujemy go w kategoriach inwestycji na lata i ponosimy w związku z tym duże koszty, dlatego każdy krok jest dobrze przemyślany. Izolacja pianką jest całkiem dobrym rozwiązaniem – nie tylko cenowo, lecz też trwałościowo. Zobacz: . W podjęciu decyzji mogą pomóc dokładne obliczenia. Poza zwykłym obliczeniem cen w biurze architektonicznym, dochodzą rzeczywiste atuty na przykład spokój przez wiele lat lub niższe koszta ogrzewania. Potwierdzono w wielu badaniach, iż różnica cen między pianą a klasycznymi formami izolacji zwraca się w mniejszych kosztach ogrzewania po pierwszym roku. Gdy decydujemy się izolację pianką, zorientujmy się w przedsiębiorstwach ją nakładających, czy mierzą efekty swej pracy termowizją
ocieplanie
.


To najszybszy i natychmiastowy sposób mierzący jakość tej technologii.

Każda nasza witryna (www.glazurex.com.pl/finish-parkiet/) posiada jedynie ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo, zatem bez wahania kliknij również tu.

Izolacja pianką sprawdzi się na poddaszu, ale również przy fundamentach. Ubytki ciepła przez dach mogą osiągać nawet 35 procent, więc ocieplenie dachu jest szalenie istotne, kiedy zależy nam na zminimalizowaniu strat energii. Natomiast izolacja pianką przy fundamentach z pewnością zapewni suchy i ciepły dom. Pianka rozszerza się i dociera do trudno dostępnych miejsc, co jest jej sporym atutem.

Spodobał Ci się ten post? To świetnie, jeśli masz ochotę poznać coś podobnie niebanalnego, to zapewne zainteresuje Cię również wiarygodna treść.

Upływający czas nie ma na nią niekorzystnego wpływu, kumuluje ciepło w domu, jednocześnie pozwalając na jego oddychanie – więc nie pojawia się ryzyko, iż będzie gromadziła się wilgoć. Co więcej, świetnie trzyma się różnych powierzchni: tynków, betonu, drewna czy szkła.

Tags: dom, ciepło, Ocieplenie