Czym jest fotowoltaika? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać? Jakie mamy możliwości?

Posted on 12/05/2022 7:47am

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a działanie systemu fotowoltaicznego jest faktycznie proste. Fotowoltaiczne ogniwa, jakie znajdują się w panelach słonecznych są podatne na efekt fotowoltaiczny, dzięki temu tworzony jest prąd stały.
Efekt ten następuje jak najbardziej za sprawą energii słonecznej. Jak jednakowoż przekształca się to na zmienny prąd?


Wszystko za sprawą inwertera, który zmienia energię właśnie w zmienny prąd. Tego typu prąd ma trochę większą częstotliwość, dzięki czemu prąd jest jakby “wypychany” z sieci, więc w pierwszej kolejności stosuje się prąd z instalacji PV. Tego typu nadmiar prądu, jaki nie jest początkowo stosowany jesteśmy w stanie odsprzedać poprzez licznik dwukierunkowy.


szkoły
Author: Dekoral
Source: Dekoral


Może się jednakże zdarzyć, iż wykorzystujemy większą ilość prądu niż produkujemy, w takiej sytuacji brakujący prąd dobieramy z sieci publicznej. Taki licznik dwukierunkowy sumuje energię, która jest wyprodukowana w instalacji PV, jak i pobraną z sieci. W czasie rozliczenia energii elektrycznej netto, rozliczana jest energia wykorzystywana i wprowadzona do sieci. Wiele osób zastanawia się, czy w takiej kwestii należy zmienić istniejącą instalację elektryczną?


fotowoltaika koszalin
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście nie, gdyż system PV można wpiąć do już funkcjonującej instalacji, dosyć często w skrzynkę rozdzielczą. Działanie takiej sieci jest zachowana z taką różnicą, że mamy następną mikroinstalację do wyprodukowania prądu (w Koszalinie to oni znają się na fotowoltaice).

Nasz artykuł wydaje się być intrygujący? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie wahaj się i klikaj drewniane konstrukcje dachowe wiązar system w ten link.

W zależności od inwertera zasilać można jedną albo trzy fazy.
Jeżeli chcemy z takiego czegoś korzystać powinniśmy skorzystać z usług najlepszej firmy, jaka wykona dla nas tego typu przyłączenie. A jak fotowoltaika Koszalin jest bardzo dobrym miejscem, ażeby znaleźć taką firmę -> poznaj więcej.

Tags: dom, oczy, firmy, części, umowy