Czy niedobrze działający komputer to już poważny powód do zmartwień? Niekoniecznie! Przekonaj się jak możesz ulepszyć jego działanie

Posted on 12/07/2018 12:59am

Dosyć często użytkownicy laptopów skarżą się na niezbyt szybką pracę systemu. Z reguły pierwsze okresy użytkowania odbywają się bez problemów jednak z każdym miesiącem laptop zaczyna coraz gorzej pracować.


Niekiedy starczy parę nieskomplikowanych zabiegów, aby przyspieszyć komputer. Jeśli Twój laptop niezbyt szybko pracuje, to niekoniecznie oczekuje na ciebie naprawa laptopów, której adres znajdziesz na drlaprop.plna Czasami wystarczy trochę odpowiednich technik, żeby było dobrze. Zapraszam do lektury tego krótkiego poradnika.

komputery
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Początkowo proponuje zacząć od wyczyszczenia rejestru i odszukania szkodliwego oprogramowania. W sieci jesteśmy w stanie pobrać całkowicie za darmo tego rodzaju programy są to tzw. cleanery, które jak ich angielska nazwa wskazuje czyszczą nam komputer. Jeśli laptop wolno pracuje wystarczy wykonać szybki skan tego rodzaju programem (z reguły trwa to 2-3 minuty), ażeby stwierdzić czy ewentualne robaki nie ograniczają pracy. Programy posiadają również funkcję likwidowania odnalezionych zagrożeń, tak więc wynik będzie na pewno pozytywny. Następną ważną rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę jest wolna przestrzeń w obszarze dysku twardego. Jeżeli dysk będzie zapełniony laptop również może wolno pracować.

W tego rodzaju sytuacji powinniśmy usunąć niepotrzebne informacje z dysku bądź ponagrywać je na nośniki jak płyty cd/dvd albo zgrać na pendrive. Komputer z wolną przestrzenią obliczeniową na pewno będzie pracował dużo bardziej sprawnie. Trzecią istotną kwestią jest ustawienie programów uruchamianych w czasie auto-startu komputera. Jak zbyt dużo programów będzie uruchamiać się razem ze startem komputera to może okazać się, iż laptop wolno pracuje i bardzo powoli się uruchamia. Wystarczy przeanalizować programy, jakie mają zaplanowane uruchomienie i zaprogramować ręczne uruchamianie tych, z jakich nie korzystamy na co dzień.


Po takiej weryfikacji może zdarzyć się się, iż na dziesięć programów, jakie uruchamiają się gdy włączam komputer my tak naprawdę codziennie wykorzystujemy dwa. Zastosowanie tych trzech nieskomplikowanych zasad powinno znacznie przyspieszyć pracę laptopa.

Jak widzimy, nie jest to takie trudne. Jednakże, jeśli faktycznie te sposoby nie będą działać to czeka cię pogotowie komputerowe. W takich miejscach, jak drlaptop.plna pewno problem twojego komputera będzie dobrze zdiagnozowany. W każdym większym mieście odnajdziesz takie miejsca, a więc Warszawa, Gdynia czy Gdańsk oferują taką dostępność.

Tags: oprogramowanie, dysk, praca, płyty