Co zrobić, kiedy mamy problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia albo z jakichś przyczyn nie wpuszczono nas na pokład samolotu?

Posted on 07/02/2020 8:02am

Aktualnie podróże lotnicze stały się podobnie popularne, co inne formy komunikacji. W zależności od kierunku i odległości można podróżować tradycyjnie – autobusem lub koleją, lub bardziej sprawnie i nowocześnie samolotem.


Samolot na lotnisku
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Chociaż tego typu forma przemieszczania się nie jest jeszcze zbyt popularna jeżeli chodzi o kierunki wewnątrz Polski, to niełatwo sobie wyobrazić, aby jechać autobusem do Anglii, gdy posiadamy możliwość sprawnego oraz niedrogiego przelotu samolotem. Często jednak, gdy coś się rozwija oraz coraz więcej osob z konkretnej możliwości korzysta, pojawiają się kłopoty, które regulują odszkodowania lotnicze (polecana strona www).

Istnieją różnorodne opcje zaniedbań, błędu czy przypadku, przez które jesteśmy w stanie dociekać odszkodowania. Najbardziej powszechne to na pewno opóźniony lot odszkodowanie (polecana firma - lotnicze odszkodowania). W tego typu sytuacji (sporego opóźnienia o co najmniej 5 godzin) posiadasz prawo domagania się oddania pieniędzy. Wiedz jednak, że jeśli przyjmiesz zwrot pieniędzy, linie lotnicze nie mają w obowiązku zapewniać ci dodatkowej pomocy lub - sprawdź ofertę - organizować dalszej podróży. Przewoźnicy mają nakaz informowania o twoich prawach jak i o przyczynie dużego opóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny lub ponad 4 godziny, gdy mowa o trasie długości dalszej niż 3500 kilometrów.


Samolot w locie
Source: http://sxc.hu/
To samo dotyczy naszego startu albo nie wpuszczenia do samolotu. W takich sytuacjach obowiązkowo musisz zostać poinformowany, z jakiego powodu tak się stało. Kiedy nie wpuszczono cię na pokład, twój samolot został odwołany, albo wysprzedano większą ilość biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze muszą zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej takim samym środkiem transportu. Mogą także zwrócić ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a niekiedy dać ci ci bezpłatny przejazd do miejsca, z którego przyjechałeś.

Tags: lot, samolot, odszkodowanie, opóźnienie, odwołanie lotu