Co możemy zrobić, by utrzymać komputer w dobrej kondycji

Posted on 18/10/2019 11:09am

Aktualnie ludzie na świecie mają bardzo powszechny dostęp do różnorakich urządzeń elektronicznych. Najpopularniejszym z nich, oprócz telefonu komórkowego, jest bez wątpienia komputer.

Bardzo często służy nam on do pracy, a ponadto dostarcza różnorakich rozrywek, umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry czy po prostu surfowanie po Internecie. W dobie XIX w. występuje zjawisko bardzo silnej ingerencji komputerów w nasze życie, bez nich czujemy się dramatycznie ograniczeni. Z tego powodu wiele osób szuka sposobów na skuteczną konserwację swojego sprzętu, aby był odporny na wszelakie awarie. Więcej na ten temat: alterweb.pl12/547c21e44494b___flickr_15191108234.jpg|R|W=200|ALT=mężczyzna pracujący na komputerze]Najistotniejszą rolę w trosce o dobry stan naszego sprzętu odgrywają rzecz jasna programy antywirusowe, zapewniające ochronę naszego systemu przed różnego rodzaju wirusami. To jest sprawa, której świadom jest każdy przeciętny posiadacz komputera. Istnieje jednakże jeszcze kilka innych metod na to, aby zachować pewność, iż nasze urządzenie jest użytkowane w optymalny sposób.Przede wszystkim warto przy instalacji systemu podzielić dysk na partycje. W momencie potencjalnego formatowania, procesowi temu podlegać będzie wyłącznie dysk systemowy, a dane które przechowujemy na pozostałych partycjach pozostaną nietknięte. Dobrze jest także pilnować porządku w plikach, jakie przechowujemy. Należy unikać bałaganu w nazewnictwie i magazynowania dużej ilości zbędnych i bezużytecznych plików na dysku. Bardzo częstym błędem jest przechowywanie wielu folderów wypełnionych informacjami bezpośrednio na pulpicie. Jest to niewłaściwe, gdyż po pierwsze, spowalnia działanie systemu, a po drugie sprawia wrażenie wizualnego bałaganu na ekranie.

Warto także uważać przy instalacji wszelkiego rodzaju programów i pobierać je tylko z zaufanych źródeł. Często oprogramowanie ściągane z nielicencjonowanych źródeł dodatkowo instaluje na naszym komputerze różnego rodzaju śmieci, które czasem mogą być naprawdę problematyczne. Jeśli jednak coś nas zaniepokoi, na przykład opóźnione działanie komputera, zanim zwrócimy się po radę do fachowca dobrze jest wykonać test wydajności komputera (test wydajnotest wydajności komputeraiemu być może uda nam się dowiedzieć, w czym tkwi problem. Częstokroć można w takiej chwili skorzystać z domyślnych narzędzi systemowych, które same postarają się zniwelować usterkę.

dziewczyna przy komputerze
Author: CTEP AmeriCorps
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest także zrobić jakieś rozeznanie w Internecie i spróbować programów do oczyszczania dysków ze zbędnych plików tymczasowych. Jeżeli znajdziemy najlepszy program do czyszczenia komputer dzięki niemu na pewno będzie działać o wiele lepiej. Po jego użyciu wystarczy po raz kolejny wykonać test wydajności komputera i sami zobaczymy efekty . Warto miećhttp://alterweb.plie wspomniane powyżej kwestie i zadbać o konserwację naszego sprzętu. Oczywiście są to tylko jedne z wielu opcji, dzięki którym możemy zachować system w należytym stanie, mogą być one jednak bardzo pomocne w zapobieganiu różnego rodzaju usterkom.

Tags: komputer, Urządzenia, Elektroniczne