Co potrzeba, żeby nasze przedsiębiorstwo mogło działać w środowisku online. W rzeczywistości niedużo, zobacz dlaczego

Posted on 17/11/2020 1:29pm

Firma dzisiaj musi być obecna w Internecie. To bardzo potrzebne, żeby pozyskiwać dodatkowych klientów, a także zatrzymać przy sobie starych, którzy już wybrali nasze usługi. Nie jest dobrze funkcjonować istniejąc jedynie offline, to oznacza, iż jeżeli posiadamy biuro stacjonarne na pewno nie pozyskamy zainteresowania ludzi, który robią sprawunki głównie przez Internet. Dlatego więc niezmiernie istotne jest, aby być widocznym w zgoła odmiennych płaszczyznach sprzedaży – stacjonarnym i w sieci.


Strona internetowa
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Tradycyjny jest znany wszystkim, którzy mają handel od długiego czasu. Każda spółka, żeby przetrwać powinna mieć siedzibę, miejsce w którym składowany jest towar, gdzie można obsługiwać klientów, by zawierać z nimi na przykład umowy. W ten sposób wyglądało to od początku i nie istniały inne sposoby handlowe lub komunikacyjne z klientem. Aż do momentu, kiedy powstał Internet. Wtedy wszystko się zmieniło, przez to dzisiaj jeżeli chcielibyśmy działać w sprzedaży musimy zainwestować w narzędzia internetowe.

Podstawy są tanie. Trzeba zakupić domenę, czyli wymyślić własny adres internetowy, gdzie będą zaglądać zaglądać nasi klienci. W takim miejscu będziemy mogli pokazać dostępną ofertę, pokazać koszty i inne przydatne informacje. Zakup domeny nie jest trudny, a taką domenę możemy kupić bardzo tanio. Tanie domeny są dostępne dla każdego, chociaż oczywiście jest zależne to od wielu czynników.

Czy po przestudiowaniu tego zagadnienia masz wątpliwości? Jeśli tak, to wejdź tu oraz poznaj więcej informacji w odniesieniu do publikowanej problematyki.

Jeśli bowiem chcielibyśmy posiadać bardzo znaną domenę, na przykład to powinniśmy się przygotować na dosyć duży koszt.


Laptop
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Taka domena jest popularna i już zajęta przez kogoś innego, więc musimy ją odkupić. Jeśli jednak planujemy domenę nie aż tak oczywista, lub z innym zakończeniem (nie pl czy com, które są droższe), to można kupić już ją do dwudziestu złotych.

Droższe od kupna domeny jest jej przedłużenie, raz na rok, lecz nie są to i tak aż tak duże koszty.

Chcielibyśmy, żeby nasze artykuły nie pozostawały bez echa. Wobec tego będziemy radośni, jeśli jakiś komentarz z serwisu (http://www.mb-adwokat.pl/o-mnie/) napisany waszą ręką dotrze do nas.

Aby domena funkcjonowała musi mieć też zakupiony hosting, często można go wykupić w tej samej firmie, gdzie nabywamy domenę. Hosting także nie otrzymujemy na zawsze, dlatego musimy raz na rok czy co pół roku go przedłużyć, żeby nasza strona albo strony w sieci działały bez zarzutu. Jeśli chodzi o projekt strony internetowej to rzecz jasna są to już bardziej skomplikowane sprawy, dlatego lepiej to zlecić specjaliście lub zdolnemu freelancerowi.

Tags: Internet, domena, strona, online, adres internetowy